«Я не розумію, що може заважати приватному підприємцю вжити додаток в телефоні в якості касового апарату, якщо для всього іншого вони спокійно використовують телефони», - Роман Ващук, бізнес-омбудсмен в Україні

  • /
Законодавчі ініціативи та вже впроваджені реформи, які безпосередньо впливають на функціонування бізнесів різного масштабу, прокоментував Роман Ващук, який в грудні 2021 року обійняв посаду бізнес-омбудсмена в Україні.

Щодо законопроекту про криміналізацію товарної контрабанди, який наприкінці минулого року рекомендував прийняти у другому читанні профільний комітет Верховної Ради України пан Роман Ващук зазначив, що помилка при заповненні не повинна стати підставою для кримінального впровадження. «Потрібно у цьому, як і в усякому іншому законі, звертати увагу передовсім на суть, а не на формальні ознаки. Що роздільний знак поставили не в тому квадратику такого-то формуляра, не повинно бути підставою для кримінальної справи. Масове приховування завезення товару в Україну – повинно» - наголосив пан Роман Ващук.

Щодо введення вимоги для підприємців використовувати РРО з 1 січня 2022 року, пан бізнес-омбудсмен зазначив що: «Практична реалізація (фіскалізації) тільки-но почалася. Український народ має цілий ряд приповідок про те, коли люди починають щось реально робити. Зараз усім треба навчитися, як правильно працювати. Завдання держави – пильнувати і впроваджувати ці зміни так, щоб люди хотіли і бачили переваги такої роботи, а не відбивати охоту формалістичним підходом».

Пан Роман Ващук поділився своїми спостереженнями щодо зловживань у сфері торгівлі побутовою електронікою: «Я сам заходив у точки продажу електроніки і раптом зауважував, що той товар, який пропонують, не є для українського ринку, а передбачений для Південної Африки чи, скажімо, Гонконгу. Як він потрапив до київської крамниці? Чому раптом немає фіскального рахунку? Тут я розумію наміри держави щодо фіскалізації. І не розумію, що може заважати приватному підприємцю вжити додаток в телефоні в якості касового апарату, якщо для всього іншого вони спокійно використовують телефони? Мені це виглядає трохи дивно. Але для цього має бути сигнал: імплементація буде не за формальними ознаками, не буде витворювати всілякі приводи для тиску на бізнес, а матиме на меті припинити великі потоки контрабанди і темні канали постачання».


Більше тут: https://interfax.com.ua/news/interview/792291.html