Чому я взяв у часть у Форумі "Детінізація - цивілізація"

  • /

В'ячеслав Склонний, комерційний директор Foxtrot:

- Я працюю в компанії, яка займається реалізацією легальної електроніки, за неї сплачено всі податки до державної казни, а при продажі всім покупцям видається фіскальний чек як підвтердження «білого» продавця. Однак недобросовісні конкуренти продають кожен третій смартфон "в сіру", тобто обходячи українське законодавство.Тому я хочу, щоб в галузі торгівлі гаджетами настала мода на економічну чесність та підприємницьку порядність.

Щоб ті, хто працює "в білу" міг з гордістю про це говорити, а автори «сірих» схем отримували суспільний осуд, а не надприбутки.

Наша галузь торгівлі побутовою технікою та електронікою - одна з перших, хто почав роботу над таким непростим завданням, як детінізація, ще у 2017 році. Я вважаю, що тінь відступала би швидше, не будь у законах шпарини про штраф за невидачу фіскального чека в 1 грн та псевдоФОПів на службі у великих брендів-продавців.

Знаю, що трафік завезених із заниженням митної вартості телевізорів міг би скоротитися до мінімуму, будь у держави більше політичної волі, а менше корупційних інтересів у чиновників-учасників схеми заробітку на мінімізації оподаткування. Але я упевнений, що найтемніша ніч перед світанком. І тому я йду на форум чесних підприємців сказати владі "Не гальмуйте детінізацію". Мій кейс був про те, як легальний імпорт смартфонів, телевізорів та побутової техніки у січні-серпні 2020 року вплинув на розвиток галузі. Й тут не буде #зради, тут будуть аргументи, як контроль за імпортом на кордоні та контроль у точках продажу через зобов'язання усіх учасників торгового процесу видавати онлайн фіскальний чек з "каси у смартфоні" припинить вал контрабанди, зробить трафік легального імпорту більшим, а українську торгівлю – цивілізованою.