«Який бізнес ховається на спрощеній системі від податків, та як запобігти цим зловживанням», - Юрій Гайдай, старший економіст Центру Економічної Стратегії

  • /
Гостре питання зловживання спрощеною системою оподаткування в Україні турбує багатьох представників різних сфер діяльності – і представників держорганів, і представників бізнесу усіх масштабів, і економічних експертів.

Доречи, експерти ЦЕС у своєму дослідженні виявили, що найчастіше серед бізнесу на спрощеній системі оподаткування штучно занижують доходи для податкової у HoReCa (готельно-ресторанному бізнесі) та торгівлі.

«Серед бізнесу на "спрощенці" найчастіше не відображають справжні доходи підприємці 2-ї групи: HoReCA (40% компаній), торгівля (30%) та переробна промисловість (26%)», - підсумовують у ЦЕС.

«Аномально часто звітують про доходи "впритул" до лімітів груп та порогу обов'язкового застосування касових апаратів (РРО). Інший спосіб занизити обіг – поділити його на низку ФОПів. Це допомагає платити менше податків, але б'є по конкуренції та бюджету», зазначає Юрий Гайдай, старший економіст ЦЕС.

На презентації дослідження експерти пояснили, що зловживання спрощеною системою створює нерівні умови для бізнесу, який працює на загальній системі, стимулює попит на "схемний" ПДВ та спрощує збут нелегального імпорту.

Автори дослідження надали рекомендації, які на їх думку суттєво зменшать зловживання спрощеною системою оподаткування: «Необхідно переорієнтувати критерії 1-2 групи "спрощенців" на справжній самозайнятий та малий бізнес. Також з цією метою потрібно запровадити обов'язкові РРО для готівкових операцій та обов'язкове ПДВ для підприємств роздрібної торгівлі 3-ї групи спрощеної системи».Більше тут: https://www.epravda.com.ua/news/2021/11/9/679549/