«Обов'язкове використання касових апаратів демонструє позитивну динаміку в детінізації економіки», - Тетяна Шеремет, податковий експерт Accountor Ukraine

  • /
В Україні триває впровадження фіскалізації, що ж відбувається саме зараз? За даними фінансового комітета ВРУ, з початку 2021 року кількість зареєстрованих РРО та ПРРО зросла на 95 тис, або на 27%. Приріст кількості РРО/ПРРО серед ФОПів, які є платниками єдиного податку склав 66%. Варто відмітити, що ризикові групи ФОПів платників єдиного податку продемонстрували високу динаміку (150%) реєстрації РРО/ПРРО. Станом на 1 листопада 2021року загальна кількість РРО/ПРРО склала 446 тис.

Чому держава прагне до фіскалізації, та що очікує від неї? На думку податкового експерта Accountor Ukraine Тетяни Шеремет, досвід розвинутих країн, які вже здійснили відповідні реформи, показує позитивну динаміку в детінізації економіки. «Це пов'язано з тим, що приховати або фіктивно занизити виторг буде практично неможливо, так як всі дані автоматично та в повному обсязі передаються у фіскальну службу», - зауважила пані Шеремет.

Обов'язкове використання касових апаратів призведе до посилення контролю з боку держави та буде стимулювати підприємців до більш суворої податковій дисципліни. Наслідком цього може стати збільшення надходжень до бюджету.

Більше тут: https://thepage.ua/finance/fiskalizaciya-fopov-ozhidaniya-ot-2022-goda