16 листопада, Європейська Бізнес Асоціація зібрала бізнес-Форум «Детінізація – цивілізація"

  • /
16 листопада, Європейська Бізнес Асоціація зібрала бізнес-Форум «Детінізація – цивілізація", на якому представники українських підприємств та компаній вкотре наголосили, що тіньова економіка завдає суттєвої шкоди не лише добросовісній конкуренції, призводить до суттєвих втрат державного бюджету та несе загрозу українським споживачам. Легальний бізнес закликав народних депутатів та представників всіх органів влади не допустити відкату реформи щодо використання онлайн РРО та «кеш-беку» для споживачів. Важливо продовжити курс на детінізацію економіки, зокрема, завершити реформу митниці та судів, забезпечити створення цивілізованих правил ведення торгівлі.

В'ячеслав Склонний, комерційний директор Фокстрот констатував перевищення темпів росту легального імпорту над темпами росту продажів головних категорій побутової техніки і електроніки у січні-вересні 2020 року у порівнянні з січнем-вереснем 2019 року. Він наголосив, що це дозволяє припустити, що частка сірого імпорту на ринку скоротилась після квітня 2020 року з 23% до 16% у грошовому вимірі.

«Ринок розвивається стрімко і у споживача є кілька варіантів купівлі товару. Інтернет-магазини, часто, є зручним способом, але, здебільшого, саме вони і наражають споживача на небезпеку, адже правила його регулювання – застарілі. Як же зменшити ці ризики? Відповідь проста, за допомогою фіскального чеку, який фіксує факт договору купівлі-продажу. Це допоможе реалізувати свої права в мережі сервісних центрів», – так почав презентацію свого кейсу про інтернет-торгівлю Євген Школа, керівник юридичного департаменту компанії Самсунг він додав, що представниками Комітету побутової електроніки ЕВА було розроблено концепцію «Споживач+» – додаток, який, в ідеалі, має містити інформацію про продавця – адресу, тощо. Він закликав органи державної влади ініціювати розробку такого додатку, аби споживач мав можливість захистити свої права.

Директор платіжної платформа Fondy Андрій Воронін розповів про нові можливості для бізнесу від використання програмного РРО, які, в першу чергу, полягають в здешевлені та спрощенні правил використання так званого програмного касового апарату для онлайн бізнесу. Зокрема, наразі у бізнесу немає потреби купувати традиційний касовий апарат або наймати окремого бухгалтера, оскільки, все адміністрування відбувається онлайн. Водночас, пан Воронін пояснив, яким чином можна підключити касу з ДФС та в той же день використовувати безкоштовне програмне рішення для бізнесу.

«Ідею використання касового апарату в смартфон також активно підтримала Лада Пирожкова, підприємниця, CoffeeHot (учасниця проєкту Unlimit Ukraine Асоціації). Також, пані Лада зазначила, що підтримує детінізацію економіки, оскілки для того, щоб невеликий бізнес успішно працював в Україні та виходив на міжнародні ринки, важливим є виведення економіки України з тіні та запровадження цивілізованих правил ведення бізнесу. Саме за цих умов українські компанії зможуть розвиватись та створювати нові робочі місця».

Також, з цікавим кейсом виступив Олег Кармазинський, експерт Митного комітету Європейської Бізнес Асоціації, який на цифрах продемонстрував як використання особливостей функціонування спрощеної системи оподаткування робить «сірий» бізнес, до прикладу, реалізацію побутової техніки в Україні надприбутковою справою.

Юрій Сорочинський, Генеральний директор Nemiroff озвучив, що не зважаючи на обов'язковість використання РРО, 50% ринку знаходиться в тіні і причинами є створені в державі неефективні інструменти контролю. При цьому, як уточнив Сорочинський, виключення становить реалізація товарів через національні торговельні мережі, "які точно не пропускають через себе тіньовий алкоголь". Для боротьби з нелегальним ринком в Україні, за словами Юрія, необхідно посилити контроль над виробництвом й обігом спирту, продовження реформи сканування марок на касі як захист прав споживачів та електронну товарно-транспортну накладну. Це все можливо у разі обов'язкового використання РРО усіма суб'єктами господарювання (включаючи онлайн торгівлю та HoReCa).

Детальніше про Форум читайте тут - https://eba.com.ua/event/biznes-forum-asotsiatsiyi-detinizatsiya-tsyvilizatsiya-2020-11-09-13-04/