50% фешн-ритейлу зараз знаходиться в тіні

  • /
Сергій Бадрітдінов, CEO INTERTOP Ukraine

Одна з головних перешкод для економічного зростання і розвитку України - масове ухилення бізнесу від сплати податків. Наприклад, близько 50% фешн-ритейлу зараз знаходиться в тіні. Великі компанії часто представляють собою об'єднання псевдо-ФОП і користуються пільговими схемами оподаткування, які створені для розвитку малого бізнесу. Реальний грошовий оборот таких компаній відстежити неможливо. Більш того, на законодавчому рівні методи контролю за діяльністю ФОП до останнього часу передбачені не були.

Докорінно змінити ситуацію на українському ринку повинна повна фіскалізація: вона робить можливим контроль з боку держави без зайвого тиску на бізнес, забезпечує чесну конкуренцію і гарантує захищеність споживача. Суть фіскалізації полягає навіть не в повсюдній видачі чеків, а у впровадженні автоматичного звітності в ДПС про кожен платіж. Саме прозорість допоможе побороти корупцію в податкових структурах, сірий імпорт, нелегальну торгівлю і контрабанду.

У більшості країн ЄС та інших передових країн світу все рітейлери грають за однаковими правилами: сплачують податки, видають чеки, офіційно імпортують товари і звітують про своє обороти. Ще в 2008 році Швеція однією з перших в Європі законодавчо зобов'язала всіх підприємців використовувати виключно касові термінали з підключенням через GPRS в податкові органи. Загалом, європейський контекст радикально відрізняється від ситуації в Україні. Так, для ЄС дроблення на ФОП - це абсолютний нонсенс, тому і зміни у фіскальному законодавстві часто більш помірні.

У вересні цього року ми почали масово впроваджувати програмні РРО, а також поступово переходимо на автоматизовану звітність і плануємо видачу електронних чеків. Для бізнесу такі зрушення гарантують швидкість і зручність передачі даних в ДПС, оптимізацію витрат на обслуговування РРО, а для держави - можливість контролювати роздрібний товарообіг і належну сплату податків

Детальніше тут:
https://nv.ua/biz/experts/nalogi-i-rro-nuzhna-li-reforma-rynku-riteyla-novosti-ukrainy-50120921.html