«2 млн осіб використовуються у системі оптимізації податків через ФОПів», - Бродський, екс-голова Державної служби України з питань регуляторної політики і розвитку підприємництва

  • /
«Влада прийняла позитивне рішення що необхідно встановлювати касові апарати, - прокоментував законодавчі зміни 2019 року пан Бродський, - Я за це був завжди. ФОПи це ж офшорна зона. Так далі не можна жити. На Заході це самозайняті, це люди, які самі собі дають роботу. У нас ФОП, на жаль, в 90% випадків використовується для оптимізації податків».

«У нас середня заробітну плата складає 15 тисяч гривень. Це означає що лікарі та вчителя платять податків на свою заробітну плату більше ніж ФОП на свою діяльність. У ФОПів це 2,5 тисячі податків, а у лікарів та вчителів це 6-6,5 тисяч. Ми не в змозі підняти зарплати ні військовим, ні вчителям. Ми кричимо що лікарям потрібно підняти зарплатню, інакше вони поїдуть до Польщі… Так давайте сплачувати податки, нарешті. 2 мільйони осіб використовуються в системі податкової оптимізації. Це руйнує і інші бізнеси».

«В нас ФОП торгують шубами, оптом торгують меблями, оптом торгують автівками, їм дозволена оптова торгівля, вони навіть корисні копалини добувають. Потрібна градація. А самозайняті – це маленький об'єм».

«Потрібно говорити правду. Це змінить країну. Правду про ту частину ФОПів, які займаються оптимізацією та не дають працювати чесному бізнесу. Тому що він вимушений робити так само, в іншому випадку він не виживе. Вони працюють без ПДВ, без офіційних зарплат. А якщо ти офіційно торгуєш, офіційно виробляєш, з податками, то твоя ціна неконкурентна».

«Привозять контрабанду із-за кордону бандити, а продають це все через ФОП. Інакше не продаватимеш», - зауважив Бродський.Більше тут: https://news.obozrevatel.com/ukr/tv/mihajlo-brodskij-na-ukraina24-hard-z-vlaschenko-6-lipnya.htm