«Поруч із існуючою складною системою оподаткування існує «вольниця» та зникає справедливість», - Володимир Котенко, E&Y, голова податкового комітету ЕБА

  • /
Збільшення навантаження на легальний бізнес обговорили учасники Форуму «Детінізація – це цивілізація 2.0», який відбувся 10 грудня 2021 року. Партнером Форуму виступила комунікаційна платформа «Детінізація – це цивілізація».

Протягом обох панелей форуму учасники оцінювали зусилля держави в процесах детінізації економіки: нажаль, держава не створила сприятливих умов ведення легального бізнесу за рік що минув, а низка детінізаційних ініціатив влади в 2021 році не знайшли позитивної оцінки законослухняного бізнесу. Учасники форуму детально пояснили чому.

«Ми тут говоримо про детінізацію, та на подібні заходи збираються люди, які не ховаються у тіні, вони є прозорими. На шляху виконання сумлінним бізнесом обов'язків по сплаті податків, доводиться чути, що справедливі податки – це складні податки. Не буває справедливих простих податків. Якщо мають бути враховані певні обставини діяльності, то має бути деталізація. Деталізація означає складність. Це перестає працювати, коли поруч із складною системою оподаткування існує «вольниця». І для прозорого бізнесу складні податки перестають виправдовувати себе наявністю справедливості, адже справедливість не забезпечується складними податками», -наголосив голова податкового комітету ЕБА.

Він зауважив, що паралельно із складною системою існує і тіньова система, яка має неконкурентні переваги. Останнім часом складається враження, що всі заходи державних органів спрямовані на додаткове навантаження на прозорий бізнес, та що існування тіньової економіки владний механізм не помічає.Більше тут: https://www.facebook.com/EBA.Ukraine/videos/173126931653793