Касовий апарат показує справжні обороти підприємця

  • /
Олександр Громико, президент КТ Group:

Більшість бізнесменів, які працюють в білу, безумовно підтримують введення касових апаратів. Загалом, жодної країни навколо нас не залишилося, де можна не використовувати касові апарати великим мережам магазинів, особливо коли мова йде про ризикові товари.

Контрабанда накрида Україну саме з цієї причини - немає контролю внутрішніх продажів в нашій країні. Від цього страждає бюджет, білий бізнес, від цього страждають виробники. Безумовно, пандемія вдарила, в тому числі по бізнесу, пов'язаному зі сферою послуг: громадське харчування, ресторанний бізнес, готелі тощо. касовий апарат в смартфоні або планшеті стане їм помічником у обліку товарів. Бізнес має показувати обороти, як він укладається в ліміти для роботи на спрощеній системі оподаткування, які до речі, цьогоріч збільшилися для підприємців. Адже старі ліміти були практично не актуальні, ніхто в них не вкладався. І для того, щоб розуміти, чи вкладається підприємець в ці ліміти, в усьому світі і створено касовий апарат. Нічого іншого, ні ким не вигадано. Бо як інакше держава може контролювати :ти 5 млн оборот зробив або 500 млн? Адже не секрет, що таких практики дуже багато, коли з оборотами в 500 млн і мільярди гривень великий бізнес ховається в тіні через сотні, а то й тисячі ФОПів. Й не видає фіскальний чек, що показує його справжні обороти.

Говорити про відстрочку застосування касових апартів для ФОП, особливо ризикових товарів, просто не доводиться, тому що вже втомився білий бізнес і виробники чекати в тих умовах, в яких вони знаходяться. Тому що абсолютно нерівні правила гри, для тих хто виробляє, в білу імпортує, розмитнює по-чесному, продає з фіскальним чеком, по відношенню до тих, хто цього не робить і продає через підставних ФОПів. Мова, звичайно, йде про великих мережах і великі магазини, які, на жаль, використовують цю ССО для своїх цілей несплати податків.