«Для малого та середнього бізнесу програмні реєстратори — це більш простий спосіб відповідати законодавчим вимогам», - Родіон Єрошек, CEO та співзасновник компанії з автоматизації закладів Poster
  • /
Вже з 1 січня 2022 року ФОПи, які працюють на єдиному податку (2-4 гр) мають фіксувати свої розрахункові операції в обов'язковому порядку. За такий спосіб контролюючі органи зможуть виявити великі компанії, які ухіляються від сплати податків, ховаючісь під маскою ФОП. Від впровадження фіскалізації буде вигравати і держава, і споживач, який без чека не має можливості навіть довести факт здійснення покупки. Сумлінні представники малого та середнього бізнесу вже почали використовувати ПРРО у своїй роботі, про що свідчить їх збільшення з початку року удвічі.


Доречі, можливість застосовувати звичайний смартфон у якостi касового апарату українські підприємці отримали ще у 2020 році. Насправді фіскалізація фопiв — тобто обов'язкова фіксація розрахункових операцій між підприємцем та клієнтом через реєстратор розрахункових операцій (РРО) — передбачалася ще законом 2014-го року. Але, нажаль, технічне втiлення розтяглося на довгий перiод, і лише тепер знайшовся спосіб вести звітність, не зобов'язуючи підприємців купувати дорогі касові апарати.


«Для малого та середнього бізнесу програмні реєстратори — це більш простий спосіб відповідати законодавчим вимогам. Класичні РРО — кнопкові касові апарати або фіскальні принтери — вимагають значних інвестицій. Один пристрій коштує від 4000 до 20000 грн, а обслуговування — 200-300 грн на місяць. Програмне РРО з такими ж функціями коштуватиме усього 100-200 грн на місяць» - наголосив пан Ерошек.

Родіон Ерошек вважає, що використання сучасних інструментів допоможе бізнесу перебудувати застарілі операційні процеси: «Більше половини нефіскалізованого малого бізнесу у сфері HoReCa — включаючи маленькі кав'ярні та фастфуд на виніс — досі ведуть облік продажів у Excel або „на папірці". Такі заклади можуть сприйняти законодавчі вимоги як можливість для апгрейду і підключити ПРРО відразу у зв'язку з системами автоматизації бізнесу. Вони допоможуть з моніторингом продажів, керуванням системою лояльності, запуском доставки та контролем крадіжок».Більше тут: https://opendatabot.ua/analytics/prro-2021?fbclid=IwAR09wFB7znb8qlb1mi2cukkUaZNmyfQjKZZHYT85WrVfdCkHluMQuXL4oWY