«Незареєстрований інтернет-магазин працював 4 роки через карту фізособи, прийнявши на неї 72 млн грн», - в. о. Голови Державної податкової служби України Євген Олейніков

  • /
Схоже, що ДПС України в своїй діяльності з протидії ухиленню від оподаткування із використанням міжнародних стандартів та вдосконаленням аналітичних інструментів, має всі шанси досягти успіху. Наприклад, у питанні виявлення та донарахування несплачених податків недобросовісними підприємцями.



Пан Олейніков пояснив, на підставі яких даних такі операції легко виявити, - "Найчастіше бувають ситуації, коли ми виявляємо доходи, які людина не декларувала. Наприклад, за цей рік виявлено вже понад сотню мільйонів гривень доходів, які люди отримували на власні картки в результаті, як правило, незареєстрованої підприємницької діяльності."



На питання як фіскальний орган визначае, що це від незареєстрованої підприємницької діяльності, а не перерахуваня родича один одному, він пояснив наступне: "Якщо ми бачимо, що на ваш картковий рахунок протягом, наприклад, доби приходили кошти одночасно з Києва, Запоріжжя, Львова, Ужгорода – це все одна людина надсилала?"



Пан Олейніков навів приклад абсолютно реального кейсу функціонування незареестрованого інтернет-магазину: "Найбільша сума, яку ми встановили, – це 72 мільйони гривень, отриманих протягом 4 років на картковий рахунок особи. Там до карткового рахунку було прив'язано інтернет-магазин. Причому людина навіть не була зареєстрована як підприємець."



Близько десяти мільйонів гривень донараховано та прийдеться сплатити зазначеній особі.



Більше тут: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/498396.html