"Обсяг фальсифікату на ринку вершкового масла в Україні становить на сьогодні не менш 20%, тобто кожна п'ята пачка", - Станіслав Войтович, власник групи компаній TERRA FOOD

  • /

За інформацією громадської організації «Громадський контроль», обсяг фальсифікату на ринку вершкового масла в Україні становить на сьогодні не менш 20%. Простими словами: кожен п'ятий виробник — найчастіше це дрібні виробники-одноденки — продає підробку, яка містить жири нетваринного походження, - зауважив пан Войтович.


На щастя, в Україні існують громадські організації, які готові боротися з проявом недобросовісної конкуренції на ринку. Зокрема, в 2020 році ГО «Громадський контроль» ініціювали спільний з «ТСН Тиждень» («1 + 1») медіапроєкт «СТОП фальсифікат». Його непрямим результатом стало накладення Антимонопольним комітетом України від 10 листопада штрафу на 5 недобросовісних виробників в розмірі 30 млн гривень.


На яку допомогу від держави очікують виробники?

По-перше, ми чекаємо від нього чіткої підтримки чесних виробників масла в частині боротьби з виробниками підробок і дезінформацією щодо визначення якості продукту в інформаційному полі.


По-друге, компетентні органи (і особливо Держспоживслужба) повинні сформувати цілісну законодавчу базу, яка не суперечить собі самій, і забезпечити дієвий контроль за якістю і безпекою харчових продуктів. Наприклад, як довго може тривати ситуація, коли законом не визначено поняття «фальсифікат»?


По-третє, держоргани повинні не тільки накладати величезні штрафи на недбайливих бізнесменів, а й домагатися їх сплати. Якщо цього немає, то у підприємств-фальсифікаторів буде відсутній страх перед фінансовим покаранням. А це точно не мотивує їх працювати чесно.


Більше за посиланням: https://biz.nv.ua/ukr/experts/pidroblene-maslo-v-ukrajini-yaka-situaciya-i-shcho-z-nim-robiti-novini-ukrajini-50165828.htmlУ цій боротьбі держава однозначно може розраховувати на підтримку великих гравців на ринку олії та інших молочних продуктів. А на кону — не просто питання застосування законів, а здоров'я українців, - наголосив власник групи компаній TERRA FOOD.