«Збільшення тіні може бути спричинено двома факторами: посиленням тиску на легальний бізнес та гальмуванням тих реформ, які дають змогу контролювати рівні права та боротися з тінню», - Світлана Михайловьска, заступник директора ЕБА

  • /
У грудні 2021 року відбувся Другий бізнес-форум Детінізація – цивілізація», на якому представники компаній, що працюють легально, сплачують податки, мита та акцизи, окреслили проблемні питання, з якими щоденно стикаються, працюючи в України. Ситуація з тінню в українській економіці ставить прозорий бізнес в неконкурентні умови роботи та заважає державі розвиватись. Учасниками форуму пораховано, що лише по 6 індустріях недоотримання від тіні в бюджет складають 155 млрд грн (від тіньового ринку одягу та взуття, пального, алкоголю та спирту, тютюнових виробів, побутової електротехніки, ювелірних виробів).

За останніми даними Мінекономіки, рівень тіньової економіки за I півріччя 2021 р. (порівняно з 2020) залишився незмінним – більше 30%.

«Спостерігаючи за дискусією І-й та ІІ-й панелі можна дійти висновку, що збільшення тіні може бути спричинено двома факторами. По-перше, посилення фіскального або адміністративного тиску на легальний бізнес, і взагалі на бізнес, що вимушує компанії, або дуже підприємчих бізнесменів уходити в тінь, тобто продовжувати виживати в такий не дуже легальний спосіб. А по-друге, це просто фактично невикористання тих можливостей, які на сьогодні є, гальмування тих реформ, які б давали змогу контролювати рівні права і боротися з тінню», - підсумувала Світлана Михайловська, заступник директора ЕБА.

Серед резюме другого детінізаційного форуму: обов'язковість касової дисципліни для продавців імпорту та необхідність громадського контролю у вигляді кешбека. Створити цивілізовані умови інтернет торгівлі та створити державний реєстр ідентифікованих он-лайн продавців.Більше тут:

https://www.youtube.com/watch?v=qHjoyHOp1oY

https://www.youtube.com/watch?v=i4OpoiB7fRs