1 вересня 2021р стартує одноразове добровільне декларування, або податкова амністія

 • /
«Податкова амністія – це право та можливість, яку дають людям щоб вийти з тіні. Це можливість підвести риску під темним минулим, та вийти в білу, почати фінансове життя з чистого аркушу», - так сформулював суть процесу Данило Гетманцев, голова податкового комітету ВРУ.


Хто може скористатися амністією:

 • Олігархи, що не були на державній службі з 1 січня 2005 року. Численні схеми з ПДВ, оформлення бізнесу на офшорні компанії та виведення мільярдів доларів за кордон стали звичними для найбільшого українського бізнесу.
 • Підприємці (ФОПи та самозайняті особи), які у минулому занижували розмір податкових зобов'язань, ухилялися від сплати ЄСВ або ж бізнесмени, які взагалі працювали без державної реєстрації. Це основна цільова аудиторія податкової амністії.
 • Заробітчани, які працювали закордоном нелегально та не сплачували там податки. Тим, хто офіційно працював закордоном, подавати декларацію не потрібно – їхні статки держава має визнавати легальними, відповідно до міждержавних податкових угод.
 • Громадяни, яким частково або повністю виплачували заробітну плату "в конвертах" чи отримували інші доходи без сплати податків – теж можуть скористатись податковою амністією. Це якщо ці кошти вони тривалий час відкладали або придбали активи, що підпадають під амністію.


Хто не може скористатися:

 • Особи, які були державними службовцями з 1 січня 2005 року.
 • Колишні держслужбовці, які могли нажити незаконні статки завдяки корупції.
 • Особи, проти яких Україна запровадила санкції, а також неповнолітні, недієздатні особи, які перебувають на утриманні в інших осіб чи держави.


Що можна амністувати

 • рухоме та нерухоме майно,
 • валютні цінності та інші активи (наприклад корпоративні права), які свого часу громадянин набув у власність, не сплативши з них податків.
 • готівку, її потрібно покласти на спеціальний рахунок у банку. Порядок відкриття такого рахунку на початку серпня затвердив Нацбанк.


Скільки коштуватиме амністія

Ціна легалізації статків майже символічна – 5% для активів, що знаходяться на території України, і 7% для активів за кордоном. Це суттєва економія, якщо порівнювати зі звичайними ставками податків на дохід – 18% ПДФО та 1,5% військового збору.


Очікування

За задумом розробників, податкова амністія дозволить вивести з тіні до 20 млрд дол, у результаті чого державний бюджет отримає до 1 млрд дол.

"Ми очікуємо, що це будуть значні обсяги. Жодна країна їх не прогнозує, це неможливо спрогнозувати. Різні країни отримували від 500 тисяч до десятків мільярдів доларів, які поверталися в "білий" оборот внаслідок такої одноразової акції. Ми розраховуємо, що це будуть значні суми. Хотілося б, щоб це були хоча б мільярди в гривнях", – зауважив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Добровільне декларування доходів рік триватиме рік - до 1 вересня 2022 року.Більше тут:

https://www.epravda.com.ua/publications/2021/09/1/677371/