"Порушення митних правил - мало не найбезпечніша та одночасно найвигідніша злочинна діяльність," - Руслан Черкаський заступник голови Держтаможслужби

  • /

Пан Черкаський повідомив, що так звана «товарна контрабанда», безумовно, завдає державі прямих економічних збитків. Наприклад, за перші чотири місяці цього року тільки за рахунок посилення контролю за правильністю визначення митної вартості бюджет отримав додатково майже 420 млн грн.


Що ж стосується захисту економічної безпеки країни, тут перша роль відведена саме митниці. Але з огляду на те, що наші повноваження вкрай обмежені, склалася ситуація, при якій порушення митних правил — мало не найбезпечніша та одночасно найвигідніша злочинна діяльність, - наголосив заступник голови ДМС.


Для припинення схем незаконного ввезення товарів необхідна політична воля, підтримка Верховної Ради, суспільства. Але також потрібно боротися з причинами, які штовхають людей до порушення закону. Це і низький рівень життя, і фактична безкарність збуту незаконно ввезених товарів. Можливість продати товар, ввезений на митну територію незаконним шляхом, і відсутність системи контролю за рухом товару від моменту ввезення на територію України і до придбання його кінцевим споживачем — це і є відповідь на питання, чому боротьба з контрабандою ведеться так довго.


Рішення РНБО — це не панацея, а сигнал усьому суспільству про те, що «контрабанда» завдає істотної шкоди державі, і питання знаходиться на контролі у вищих органах влади. Ми покладаємо великі надії на ці рішення щодо посилення відповідальності за митні правопорушення та розширення правоохоронних можливостей митних органів.


Але найважливіше у цьому питанні — це невідворотність покарання. Якість документування правопорушення та зібрана доказова база — це важлива складова процесу притягнення винної особи до відповідальності. Однак ми бачимо й ситуації, коли при наявності всіх доказів справи необґрунтовано закриваються, а предмети правопорушення, в деяких випадках вартістю сотні тисяч гривень, повертаються судами правопорушникам. Такі рішення дають сигнал іншим потенційним порушникам, що можна залишитися безкарним. Тому питання не тільки в зміні законодавства, але і в забезпеченні його безумовної імплементації.


Треба пояснити людям, що контрабанда — це не низькі ціни на товари (це, до речі, досить поширена думка), а низькі зарплати українських вчителів, менше обладнання та ліків у наших лікарнях, це знищення українських підприємств-виробників, де працевлаштовані наші співгромадяни, і таке інше. Контрабанда — це безумовне зло. І якщо ви купуєте на ринку або через Інтернет контрабандний товар без фіскального чека, ви обманюєте ще й самих себе. Якщо ви ввозите товар у посилках, а потім продаєте його в роздріб (такий «бізнес» зараз широко поширений), ви крадете у своїх дітей та батьків.


Більше тут: https://ukrainenews.fakty.ua/ru/376880-nuzhno-sformirovat-nizkij-uroven-loyalnosti-obcshestva-k-kontrabande-kak-yavleniyu-cherkasskij