«Поясніть необґрунтовані затримки митного оформлення, вони несуть збитки легальним імпортерам»,- директор АІДА Вікторія Черкач, ринок автозапчастин

  • /
Директорка Асоціації імпортерів та дистриб'юторів автокомпонентів, «АІДА», Вікторія Черкач на сторінці асоціації у фейсбук повідомила про результати онлайн засідання Комітету з питань митної справи Громадської ради при Міністерстві фінансів України та Комітету практичного застосування митного законодавства Громадської ради при Державній митній службі України.

«Директорка АІДА підняла питання затримок митного оформлення автозапчастин. Останні дні почастішали випадки затримки митного оформлення вантажів з автозапчастинами через спрацювання ризику АСАУР такого змісту: "Контроль в рамках плану здійснення державного контролю нехарчової продукції. Під час митного оформлення перевіряється наявність сертифіката відповідності"» - йдеться у повідомленні.

Вікторія Черкач звернула увагу керівника департаменту таргетингу та митних ризиків Держмитслужби на те, що з травня 2019 року імпорт автомобільних запчастин до України здійснюється виключно на підставі міжнародного маркування (Е, е) та/або сертифікатів типу і якості автозапчастин країн, виданих в країнах ЄС чи інформації про наявність таких сертифікатів, без необхідності отримання додаткових сертифікаційних документів в Україні. Відповідні норми передбачені постановою КМУ від 09.06.2011 № 738 «Деякі питання сертифікації транспортних засобів, їх частин та обладнання».

Таким чином, для підприємств є незрозумілим, під який ризик потрапляють автозапчастини, що імпортуються. Такі затримки митного оформлення вантажів призводять до суттєвих фінансових втрат імпортерів.

"Питання буде з'ясовано та Держмитсужба перегляне критерії спрацювання ризиків системи АСАУР" - відповів Василь Пивоваров, керівник департаменту таргетингу та митних ризиків Держмитслужби.

Також, очільниця АІДА підняла питання відсутності публічного інформування Держмитслужбою про хід розслідування затриманої у вересні Галицькою митницею партії автозапчастин та відсутності реакції на неодноразові звернення АІДА з прохання надати таку інформацію. Керівник департаменту боротьби з контрабандою Держмитслужби повідомив, що провадження по цій справі ще триває. Вікторія акцентувала на важливості інформування представників ринку автозапчастин, коли буде справу передано до суду.

Чекатиме на закінчення провадження по зазначеній справі та інформування Держмитслужбою спільноти щодо боротьби з тінню.


Детальніше - https://www.facebook.com/aida.org.ua/posts/1178547075876890