Вартість техніки зростає, але причина не в податках або кризі, - аналітика від експертів Адвокатського бюро «Терземан та партнери»

  • /


Всі ми колись придбавали техніку чи носії інформації, але мало хто при цьому замислювався, що до вартості такого обладнання входять платежі, які ніхто не знайде у Податковому або у інших кодексах. Так, наприклад, купивши флешку, ви сплатили збір у розмірі 0,75% від митної вартості такого товару. За придбання мобільного телефону або планшету доведеться віддати 0,15%, ноутбуку – 0,2%. MP3-плеєр обійдеться в 1% від митної вартості. Перелік таких товарів налічує 33 товарні позиції, а зазначені відсотки у найближчий час можуть бути збільшени у 3 - 4 рази.У чому проблема, розбиралися юристи ....

https://protocol.ua/ru/vartist_tehniki_zrostae_prote_kriza_abo_podatki_tut_ne_do_chogo/P.S: Варто зазначити, що поки готувалася аналітика експертів Адвокатського бюро, акредитованою організацією колективного управління ГС «Український музичний альянс» вже опубліковано «нові» тарифи у сфері приватного копіювання. ОКУ посилаються на досвід інших країн, зокрема Польщі, при цьому, нажаль, забуває порівняти ВВП таких країн, а також достатки громадян.

Але, незважаючі на це, імпортери продовжують боротьбу з необґрунтованими додатковими зборами з метою зменшення вартості товарів для споживачів. Так, рішенням окружного адміністративного суду м.Києва від 16 березня 2020 року діючі тарифи було скасовано, а постанову КМУ було визнано протиправною та нечинною. Підставою стали численні порушення здійсненні під час прийняття даної постанови, у тому числі в зв'язку з відсутністю економічного обґрунтування прийнятих тарифів. Додатково треба зазначити, що імпортерів техніки та споживачів також підтримують три великі бізнес-асоціації України – Європейська Бізнес Асоціація, «Українські імпортери побутової електроніки» та Асоціація підприємств інформаційних технологій Україні.