«Вірус ухилення від оподаткування через ФОП уразив навіть міжнародну компанію. Як велика тютюнова корпорація оформлює співробітників», - Євген Плінский, журналіст-розслідувач

  • /
Схоже, що чесна сплата податків в Україні це моветон. Інакше як пояснити той факт, що велика міжнародна тютюнова компанія, позиціонуючи себе як найбільшого платника податків в Україні займається ухиленням від оподаткування. Приймаючі продавців, консультантів та експертів на роботу, співробітникам в обов'язковому порядку пропонують оформити ФОП.

В чому головна проблема ведення в Україні бізнесу під абревіатурою ФОП? «У відсутності у державних органів критеріїв оцінки реальності або фіктивності підприємця», - робить висновок Євген Плінский у своєму матеріалі-розслідуванні. Цілком білий бізнес використовує ФОПів для своїх податкових потреб.

У країні сьогодні 1,9 млн ФОПів. Як виділити тих, кто є справжнім, а кого використовують у податкових схемах? Скільки таких ФОПів? Які збитки несе бюджет та як зупинити такі маніпуляції? Чому реальні ФОПи страждають від маніпуляцій крупного бізнесу?

Матеріал-розслідування тут: https://youtu.be/Y5BwbtQH1Es