«Причини існування тіні досі не подолано, це широкий фронт робіт для державних органів», - Софія Арасланова, генеральний директор Асоціації «Українські імпортери побутової електроніки»

  • /
24 листопада були презентовані результати щорічного опитування компанії GFK "Ринок електроніки в умовах COVID-19: обсяги ринку, рівень "сірості", очікування" щодо частки "сірого" імпорту на ринку України у пандемічні 2020-2021 роки. В опитувані прийняли участь експерти ринку ПТіЕ, а саме імпортери електроніки в Україні, а також дистрибютори, виробники та продавці техніки.

За результатами опитування, загальний обсяг продажу побутової техніки та електроніки, ввезеної за схемами ухилення від оподаткування за період квітень 2020-березень 2021, знизився на 12% - майже до 18 млрд грн.

Варто зазначити, що респонденти дослідження вважають, що головні причини існування нелегального імпорту не подолані, а саме – не викоренена корупція в митних органах, не зменшено можливості безризикового збуту сірого імпорту всередині країни, процвітає можливість для нелегального імпортера уникнути податків і отримати вищу за легальних конкурентів маржу.


«В наслідок карантинних обмежень основна схема ввозу нелегального імпорту змістилась з «піджаків» до недостовірного декларування (заниження митної вартості, підміна кодів товару), - говорить Софія Арасланова. - 54% експертів – однією з головних причин існування нелегального імпорту називають легкість його реалізації всередині країни та 56 % вказують, на ще одну причину – можливість заробити додаткову маржу. Ці причини взаємопов'язані. Бажання підприємця заробити та можливість безризикового збуту породжує попит на нелегальний товар, на товарну контрабанду», - зауважила Софія Арасланова.

На її думку, зростання частки схеми недостовірного декларування означає широкий фронт робіт для митних органів.Більше тут: https://day.kyiv.ua/uk/news/291121-sofiya-araslanova-detinizaciya-importu-elektroniky-rozpochalasya-ale-prychyny-isnuvannya