Зеленський підписав закон про відтермінування обов'язкового застосування РРО платниками єдиного податку

  • /
Президент України Володимир Зеленський підписав прийнятий 1 грудня поточного року Верховною Радою України закон про відстрочку розширення застосування касових апаратів для ФОПів до кінця 2021 року.

Про це повідомила прес-служба Офісу президента.

До 1 січня 2022 року відстрочено обов'язкове застосування РРО для фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку другої-четвертої груп і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує граничного обсягу доходу, встановленого для першої групи платників єдиного податку, крім тих, що здійснюють діяльність в сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування.

Також закон скасовує штрафні санкції за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, і за відсутність попереднього програмування товарів в реєстраторах розрахункових операцій (програмних реєстраторах розрахункових операцій).

У ситуації з розширенням застосування РРО держава хоче більше контролю, споживач наполягає на фіскальному чеку, а спрощенці категорично проти будь- якої фіскалізації. Без взаємних поступок в трикутнику держава-споживач- бізнес проблему не вирішити.